Imaroth- Projekt

Forum mające na celu rozwój nowej gry


#1 2008-12-27 23:44:30

Raivorn Dathedr Madshigan

#cc00ff

Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 43
Punktów :   

Mistyczne miasto-twierdza elfów Vorsh

Vorsh


Opis:

Witaj w Vorsh wędrowcze! Zawędrowałeś do starożytnej stolicy elfiej krainy.

Vorsh jest jedynym elfim miastem a zarazem twierdzą jaką spotkasz w tej krainie wędrowcze. Jeśli więc chcesz ogrzać się przy ogniu i pogawędzić z elfami to radzę ci przekroczyć zieloną bramę pomiędzy wieżami Wilka i Sokoła nim zamkną ją na godziny nocne. Jeśli nie zdążysz, czekać będziesz musiał w lesie do rana. Wierz mi, że to nie jest przyjemne. Śpiesz zatem, bo zachód tuż-tuż. – Wysoki elf odziany w białe szaty pogonił cię ruchem ręki w stronę brukowanego traktu biegnącego wprost do podwójnej, potężnej bramy miasta Vorsh. Sam zniknął po chwili wśród drzew wywijając gładkim kosturem i pogwizdując jakąś wesołą pieśń. Nie mając więc większego wyboru podążasz traktem. Wkrótce pomiędzy zielonymi drzewami dostrzegasz dwie potężne wieże umiejscowione po obu stronach bramy. Wyższa, jak mniemasz wieża Sokoła zdaje się wypatrywać obcych bystrym spojrzeniem na trakcie. Niższa i masywniejsza, Wieża Wilka zdaje się bronić znów dostępu do drewnianych skrzydeł bramy wzmocnionych żelaznymi okuciami. Podążając ku nim dostrzegasz tłum elfów ubrany w misternie obmalowane tuniki zebrany na moście zwodzonym przy bramie. Wszyscy zmierzają powoli za mury miasta, by w swych domach spotkać się z rodzinami. W powietrzu unosi się wiele lekkich pieśni i gwizdów. Zewsząd dobiegają cię śmiechy i rozmowy. W zdziwieniu dla beztroski mieszkańców w końcu przekraczasz gardziel masywnej bramy i wchodzisz na jedną z wielu leśnych uliczek wyłożonych kamieniami. Drzewa niemalże zagradzają ci drogę. Miliony zapachów różnych kwiatów usłanych pomiędzy uliczkami trącają twe nozdrza. Oczy twe nie mogą przywyknąć do dziesiątków kolorowych świateł mrugających raz po raz w koronach wysokich drzew obudowanych przez wyniosłe domy i tarasy. Natura łączy się z działalnością elfów w harmonijny sposób tworząc jedno, wspólne dzieło. W niemym zachwycie będąc wzrok swój kierujesz do odległego centrum miasta, potężnego Dębu na którego gałęziach zbudowano cały, wyniosły pałac Elltarre. Światła górującego nad miastem pałacu i odległe odgłosy zabawy nakazują ci byś to właśnie tam podążył. Co uczynisz?

Grafika miasta:
http://img211.imageshack.us/img211/7524/vorshwa5.jpg


Okolice Muru

• Opis Strefy (F)

• Główna Brama (F)

• Strażnica (Strażnica (outpost.php))

• Zbrojownia Elfów (Zbrojmistrz" (weapons.php))

• Warsztat kuśnierski  (Płatnerz (armor.php))

• Warsztat felczerski ( Fleczer (bows.php))

• Miejsce potyczek (Arena Walk" (battle.php))

• Plac ćwiczeń (Szkolenie (train.php))

• Kopalnia odkrywkowa (Kopalnie (mines.php))

• Kamienny piec (Huta (smelter.php))

Leśne Ścieżki

• Opis Strefy (F)

• Ogrody warzywne ("Farma" (farm.php))

• Stajnia (Stajnie (travel.php))

• Zbieracze drewna (Wyrąb (lumberjack.php))

• Zakład stolarski (Tartak (lumbermill.php))

• Sadzenie drzew (Urząd pracy (praca.php))

• Magazyn dóbr (Magazyn Królewski (warehouse.php))

• Magiczna polana (Polana Chowańców (core.php))

• Tajemniczy zagajnik (Labirynt (grid.php))

• Elfia Przystań (F)

Wokół Dębu

• Opis Strefy (F)

• Kamienne Posągi  (Posągi (monuments.php))

• Cicha aleja (Aleja zasłużonych (alley.php))

• Plac wokół Dębu (F)

• Gwarny rynek (Rynek (market.php))

• Ogrody Dwukwiatu (F)

• Dom Klanów (Klany (tribes.php))

• Teatr ‘Róża’ (F)

• Sąd Dwunastu ( Sąd Najwyższy (court.php))

• Loch (Lochy (jail.php))

Korony Drzew

• Opis Strefy (F)

• Drzewo magów (Magiczna wieża (wieza.php) )

• Stary Uzdrowiciel (Szpital (hospital.php))

• Zielone altany (Dom Gildii (gildie.php))

• Drzewo alchemika (Pracownia alchemiczna (alchemik.php))

• Alchemik (Alchemik (msklep.php))

• Spis ludności (Lista mieszkańców (memberlist.php))

• Domy Elfów (Domy graczy (house.php))

• Gospoda ‘Pod Słowikami‘ (Karczma (karczma.php))

• Zakład kowalski (Kuźnia (kowal.php))

Korona Dębu

• Opis Strefy (F)

• Wiszący most (F)

• Sala Szeptów (Hala zgromadzeń (polls.php))

• Plac pałacowy (Wieści )

• Pałac Elltarre (F)

• Dwór Elltarre (F)

• Biblioteka ( Biblioteka )

• Kaplica (Kaplica (pary.php))

• Świątynia Lanavaley (Świątynia (temple.php))

• Wieża świątynna (Wieża Kapłanów (wieza_kaplanow.php))

Lokalizacja na mapie:
http://img181.imageshack.us/img181/2299/mapa2wv211rq9.jpg


Z doświadczenia wiem, że granie i prowadzenie sesji w miastach elfich, szczególnie takich, które mają kilka poziomów i są pobudowane na drzewach stanowi problem. O co chodzi. Chodzi o problematyczne postrzeganie rozłożenia budowy i architektury „podniebnego miasta” przez różne osoby. Stąd bierze się potrzeba na dużą ilość lokacji i opisów fabularnych. Dlatego też na wstępie do każdej z dzielnic zamieściłem fabularną lokację „Opis Strefy”. Dzięki tym lokacjom będę chciał/mógł przybliżyć wam jakieś jedno wyobrażenie na temat powyższego miasta. Mam nadzieję, że takie załatwienie sprawy jest możliwe i, że ułatwi wam/przyszłym graczom poruszanie się i prowadzenie sesji w mieście Vorsh. ( Oczywiście nie będą to ząb w ząb dokładne opisy co do kamienia. To by było bez sensu bo nie pozostawiło by miejsca na wyobraźnię. Wiedzcie, że biorę to pod uwagę. ) To tyle o fabularnych lokacjach.

Strona fabularna:
- Miasto trój poziomowe.
- Poniekąd czerpiące energię z siły natury. (Serce stolicy)
- Las zamieszkały przez 250 tysięcy mieszkańców. (Licząc samych elfów. W samym Vorsh 70 tysięcy.)
- Maksymalny próg mobilizacyjny - 25%* ( 62 tysięczna armia. 30 tysięcy w stolicy.)
- Podwójna władza. ( Król i Królowa )
- Władza w dłoniach dwunastu elfich Dam i Lordów. ( Przewidywane stanowiska fabularne dla graczy fabularno/technicznych. )

* Progi i wielkości poszczególnych armii itp. są do dyskusji jeszcze.

Strona techniczna:
- Vorsh jest jedynym miastem\twierdzą elfickim.
- Pozycja startowa wszystkich elfów.
- Droższe ceny na wszystkich surowcach pochodzących z kopalni odkrywkowej.
- Tańsze wszystkie rodzaje drewna.( Sposób w jaki elfy je pozyskują zostanie opisany. )

Do miasta\elfiej kultury dojdą takie załączniki jak:
- Opis elfa ( Jest ukończony. )
- Opis miasta ( Niby jest, ale go poprawiam )
- Lokacje fabularne w mieście i opisy stref.
- Elementy strojów charakterystyczne dla mieszkańców Vorsh.
- Budowa domów i architektura.
- System sprawowania podwójnej władzy.
- Władza Lordów i Dam
- Legendy a Prawo ( O Mściwym Temeranie, O Milive i Enlveinie, O Córkach Słońca i Synach Księżyca, O Latających Statkach Czerwonego Słońca, O Łzach Einanów. - Na podstawie morałów z legend zostanie zbudowanych kilka fundamentalnych praw rządzących elfią krainą. )
- Rozbudowana historia miasta. ( Kiedy uporządkuję informacje historyczne od Kir )
- System religijny Vorsh ( Własne święta )

- Kiedy ja to zrobię? xD ( To oczywiście żart. Kolejne elementy będą się pojawiać w miarę rosnącej na nie potrzeby oraz przypływów i odpływów mojej weny.   Żeby jednak tworzyć te elementy, muszę mieć powyższe miasto zaakceptowane )



Od Autora? Co tu dużo mówić. Taki projekt wrzucam, by być może elfy dostały swoje własne miasto. Oceniajcie i komentujcie. Odpowiem na wszystkie wasze pytania i wniosę poprawki jeśli ogół się spodoba. Jeśli ktoś zapyta, kto się tym wszystkim ma zająć fabularnie, przynajmniej na początku, to odpowiedz jest bardzo prosta - Ja No ale dość tego. Oddaję w wasze dłonie projekt miasta. Właśnie w taki sposób zbudowaną widzę stolicę elfów na Imaroth. Miłej lektury.

Jeśli się spodoba, to cały projekt uzupełnię i rozbuduję ofc.

Offline

 

#2 2008-12-28 12:13:25

Josette

Rooshoffa Szyletka

status 5849833
936239
Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 78
Punktów :   -1 

Re: Mistyczne miasto-twierdza elfów Vorsh

Raiv, wyjdziesz za mnie?
A tak poważnie. Mi się podoba, pomysł ciekawy i godny rozwinięcia, co więcej nigdy nienawidziłam grać elfem, a teraz nawet naszła mnie taka ochota. ;>


KIJ na grób, niech zdycha.

Offline

 

#3 2008-12-28 14:33:00

Raivorn Dathedr Madshigan

#cc00ff

Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 43
Punktów :   

Re: Mistyczne miasto-twierdza elfów Vorsh

Dziękuję Jos. ^^


Mimo , że miasto jest już w grze to dalej proszę o komentarze do samego projektu. Jestem ciekaw zdań, a i może pomysł jakiś ciekawy się pojawi w praniu jeszcze.

Offline

 

#4 2008-12-28 17:29:13

Reptile oO

Administrator (MG)

Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 59
Punktów :   

Re: Mistyczne miasto-twierdza elfów Vorsh

Pozwolę sobie wypunktować kilka zastrzeżeń tylko dlatego że tak łatwiej będzie mi o nich pisać:

1. Elfy są wyniosłe i rasistowskie względem większości ras, niektóre po prostu akceptują więc skąd pomysł o otwartym dla wszystkich mieście?
2. Brakuje straży przy bramie prowadzącej do ich miasta.
3. Jeśli chcesz robić cały opis rasy to muszę Cię poprosić abyś sie z tym wstrzymał na chwilę, otóż tym zajmować miałem sie ja ale ponieważ będzie tego dużo z pewnością nie wzgardzę Twoją pomocną ręką. Najważniejsze jest jednak dla mnie to aby wszystkie rasy spisane były w jednym schemacie dlatego też jak tylko przygotuję odpowiedni schemat poproszę Cię byś opisał to w takiej formie.
4. Ogólnie to dość długo napominałeś o tym projekcie i bez urazy Raiv ale myślałem że wrzucisz nieco więcej bo tutaj jest jedynie wstęp do samego projektu.
5. Martwię sie że opisując ten projekcik miałeś nieco inne wyobrażenie elfów niż to jakie naprawdę są dlatego powinieneś o tym porozmawiać z Kir i w miarę możliwości to zmodyfikować tak by pasowało do ogólnej wizji.

Podsumowując sam opis miasta jest ładny ale jak dla mnie chyba zbyt frywolny i beztroski a za mało mistyczny i tajemniczy. Nie chcę Cię pod żadnym pozorem krytykować bo myslę że tu chodzi o nie dogadanie się z Kir. Dlatego sądzę że jeszcze sporo roboty przed Tobą ale jak najbardziej jestem za tym byś ją dalej wykonywał!

Offline

 

#5 2008-12-28 19:30:18

Raivorn Dathedr Madshigan

#cc00ff

Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 43
Punktów :   

Re: Mistyczne miasto-twierdza elfów Vorsh

Punkty 1,2 - Już wiem. :D Rozmawiałem o tym za Kir przez półtorej godziny. Miasto zostanie zmilitaryzowane bardziej. Już wiem co dopisać.

Punkt 3 - Ja napisałem tylko opis elfa na podstawie jakiegoś tam kronikarza, zresztą co sam widziałeś. Jak zrobisz schemat to mogę wrzucić mój opis w niego - problemu nie widzę. Wpierw jednak schemat muszę mieć.

Punkt 4 - Bo cały czas nad nim pracuję. Wrzuciłem tylko szkielet na razie. ( Trochę wyrozumienia, to pierwsze miasto które piszę na poważnie ^^ ) Czasu przepisywać nie mam kiedy. Eh. Wiem, że mało tego jest na razie.

5 - Owszem, wiem, wiem. Fakt faktem, było ono inne i jestem troszku zawiedziony. ^^ Ale jakoś dopasuje swoje realia i nakieruję z powrotem na wyznaczoną ścieżkę by było git.


Trudno uzyskać efekt tajemniczości. Niby wszyscy o tym mieście wiedzą. Trudno też mówić o jakiś sensownych mistycyzmach w takim miejscu. Jakoś tego nie widzę. Spróbuję jednak coś 'wymącić' by to 'umistycznić'. Fakt faktem opis wprowadzający nie ma być w tym przypadku opisem miasta. Wszystko powinno wyjść w praniu, gdy pojawią się opisy poszczególnych stref. Tutaj można nawrzucać sporo elementów, które sprawią, że miasto stanie się takie a nie inne. Pełna plastyczność. :)


Tak więc miasto zostanie zmodyfikowane jeszcze. Nie widzę w tym problemu. Co do rasy - jak będzie schemat to będzie opis elfa w schemacie. Ja swój opis robiłem bardziej pod czeluści biblioteki

Offline

 

#6 2008-12-28 20:14:38

Imrooniel

Użytkownik

1139666
Skąd: to tu, to tam...
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 33
Punktów :   -1 
WWW

Re: Mistyczne miasto-twierdza elfów Vorsh

Reptile oO napisał:

Podsumowując sam opis miasta jest ładny ale jak dla mnie chyba zbyt frywolny i beztroski a za mało mistyczny i tajemniczy. Nie chcę Cię pod żadnym pozorem krytykować bo myslę że tu chodzi o nie dogadanie się z Kir. Dlatego sądzę że jeszcze sporo roboty przed Tobą ale jak najbardziej jestem za tym byś ją dalej wykonywał!

Bo to jest opis rodem z heroic fantasy! Like d&d's one! Albo LotRowe...

Porównajmy to teraz do warmłotkowego świata... mmmhrr... Takie elfy chcesz robic?

Czy moze bardziej sapkowskie? Pobite, lecz nadal dumne?

Offline

 

#7 2008-12-28 20:57:54

Raivorn Dathedr Madshigan

#cc00ff

Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 43
Punktów :   

Re: Mistyczne miasto-twierdza elfów Vorsh

Mnie pytasz czy Reptila? ^^ Ja chciałem po prostu zrobić elfy. Teraz opis mojego miasta ulegnie zmianie. Pewnie jeszcze dziś. Będzie bardziej pod zamysł.

Offline

 

#8 2008-12-29 00:55:05

Reptile oO

Administrator (MG)

Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 59
Punktów :   

Re: Mistyczne miasto-twierdza elfów Vorsh

Raiv i takiej odpowiedzi właśnie oczekiwałem ^^

Imro Ja osobiście chcę robić elfy dumne i wyniosłe z własnymi tajemnicami itd. Takie hmmm podobne do elfów Paoliniego po trochu.

Offline

 

#9 2008-12-29 00:58:55

Kireea Amentiae

Kochany Wredasek ^^

848722
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 125
Punktów :   

Re: Mistyczne miasto-twierdza elfów Vorsh

Mój zamysł że tak powiem, jest moim widzeniem i chce by elfy nie były ciotowatymi milusimi stworzonkami którym tyko wielkich słodkich mangowych  oczek na pół ryjka brakuje. Che b była to rasa Egoistyczna, zbyt dumna i wyniosła.

strażnikami natury, którzy są w stanie skrzywdzić za złamani gałęzi czy ścięci drzewa bez pozwolenia.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl