Imaroth- Projekt

Forum mające na celu rozwój nowej gry


#1 2008-12-14 19:58:35

Quardil Vel'natan

#cc00ff

Skąd: Twierdza Wrocław
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 18
Punktów :   

Panele Rang

Władca:
    * opieprzanie się i patrzenie jak pięknie działa kraina

Zadanie główne: idealne opieprzanie się

Kapitan Gwardii:
    * Wyślij gracza do więzienia
    * Uwolnij z Lochów
    * Lista IP
    * Powoływanie Gwardzistów
    * Zdejmij gwardzistę z służby
    * Logi graczy
    * Zabierz złoto

Główne zadanie: piecza nad Logami i Multikontami (wydaje się mało, uwierzcie mi, że nie), robienie konkursów na nowych Gwardzistów.

Gwardzista:

    * Wyślij gracza do więzienia
    * Uwolnij z Lochów
    * Usuwanie avatarów
    * Logi graczy

Główne zdanie: piecza nad przestrzeganiem prawa (lochy), lista kradzieży, sprawdzanie zgodności z Avatarem oraz profilem (czasami gracze po otrzymaniu rangi mieszkańca dodają sobie niestworzone rzeczy do profilu, ino jedynie zerkanie od czasu do czasu)
Pomniejsze: Logi

Karczmarz:
    * Czyszczenie karczmy
    * Zablokuj/Odblokuj gracza na karczmie (ban na karczmę)

Główne zdanie: piecza nad karczmą, tworzenie fabularnych zabaw w karczmie + jej całkowita obsługa

Mistrz Gry (MG)
    * Tytuły Graczy
    * Imiona Graczy
    * Profile Graczy
    * Usuwanie avatarów
    * Nadaj rangę mieszkańca
    * Wyślij pocztę do wszystkich graczy
    * Pisanie wieści
    * Pisanie plotek
    * Akceptacja plotek
    * Nadaj rasę specjalną

Główne zdanie: piecza nad graczami (cierpliwość do nich oraz pomoc na wszystkie durne pytania), tworzenie fabularnych sesji, ogólna piecza nad forum i grą. Akceptacja ras specjalnych, ogólnie tworzenie całości klimatu na grze. Sprawdzanie profili, avatarów, tytułów. Pomoc w tworzeniu profilu gracza, który sobie nie radzi. Wieści, plotki, akceptowanie plotek (ogólnie zapieprz...)

Kapłan
    * Daj ślub
    * Wyczyść kaplicę

Główne zdanie: dawanie fabularnych ślubów. Tworzenie sesji związanych z religią (wyruszenie po magiczny, religijny artefakt i takie tam)

Sędzia
    * Edycja prawa
    * Wnoszenie apelacji graczy (możliwe że w sądzie mechanicznie na grze bądź na forum to do przedyskutowania)
    * Wyślij gracza do więzienia
    * Uwolnij z Lochów
    * Zabierz złoto

Główne zdanie: piecza nad prawem - jego modernizacja i ciągłe poprawki. Piecza fabularna nad sądem. Ogólnie zachowanie i zadania jak sędzia w dzisiejszych czasach. Również możliwość przyjmowania zleceń o złamanie prawa. Jeżeli sprawa jest ważna itp. Ostateczny głos w sprawach wagi państwowej bądź prawnej.

Prawnik

    * Wnoszenie apelacji graczy (możliwe że w sądzie mechanicznie na grze bądź na forum to do przedyskutowania)
    * Wyślij gracza do więzienia
    * Edycja prawa

Główne zdanie: piecza nad prawem, pomoc młodym graczom, wysłuchiwanie próśb graczy o wytłumaczenie prawa, bronienie graczy poszkodowanych przez prawo.

Podoba się ? Jakieś komentarze zastrzeżenia, dodatki ? Moje osobiste opisy więc myślę, że chodź trochę z tego może się przydać.

Ostatnio edytowany przez Quardil Vel'natan (2008-12-14 21:34:35)


Charaktery z natury złe nie zmieniają się.
Dyktator. Jedyne lekarstwo w obliczu zła ostatecznego. Wszakże to Bóstwo zstępowało z Niebios, by rozwikłać sprawy nazbyt splątane.
Przybył ten, który kierować potrafi. Perswazja, manipulacja.

Offline

 

#2 2008-12-14 20:51:20

Raivorn Dathedr Madshigan

#cc00ff

Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 43
Punktów :   

Re: Panele Rang

Pobieżnie czytałem. Te dwie rangi trzeba połączyć w jedno. MG może być hrabią, gubernatorem, namiestnikiem miasta i kim mu się tam zamarzy. Żadnych osób odpowiedzialnych za jedno miasto tylko i wyłącznie. Wiem bowiem jak to będzie wyglądało. Każdy hrabia będzie pilnował swojego miasta mając wszystkie inne gdzieś... To doprowadzi pomiędzy delikwentami do sporów itd. Wiecie co mam na myśli, nie?( Główne zadanie MG to utrzymywanie równowagi w grze. Po co nam osoba dbająca o jedno miasto a mająca WSZYSTKIE opcje Mistrza Gry? Bezsens. )

Jak już taki hrabia miałby istnieć oddzialnie, to jako ranga stricte fabularna. Czemu by graczowi niekoniecznie chcącemu być MG nie dać pod piecze miasta skoro chce/umie/może dobrze grać jego władcę, hm?

Stolice krainy oczywiście obejmie władca-MG, wyspę magów-Arcymag(czy jak to tam ^^), wyspie piratów-jej Gubernator(Może ja ^^),drowy-władca/władczyni(będzie ten matriarchat?). Na stanowiskach trzonowych tak czy tak muszą znaleźć się osoby odpowiedzialne za z góry koncepcje(Żeby np. na statkach nagle nie pojawili się magowie miotający fireballe). Zero spontanu.



Mistrz Gry (MG)
    * Tytuły Graczy
    * Imiona Graczy
    * Profile Graczy
    * Usuwanie avatarów
    * Nadaj rangę mieszkańca
    * Wyślij pocztę do wszystkich graczy
    * Pisanie wieści
    * Pisanie plotek
    * Akceptacja plotek
    * Nadaj rasę specjalną

Główne zdanie: piecza nad graczami (cierpliwość do nich oraz pomoc na wszystkie durne pytania), tworzenie fabularnych sesji, ogólna piecza nad forum i grą. Akceptacja ras specjalnych, ogólnie tworzenie całości klimatu na grze. Sprawdzanie profili, avatarów, tytułów. Pomoc w tworzeniu profilu gracza, który sobie nie radzi. Wieści, plotki, akceptowanie plotek (ogólnie zapieprz...)

Hrabia
    * Tytuły Graczy
    * Imiona Graczy
    * Profile Graczy
    * Usuwanie avatarów
    * Nadaj rangę mieszkańca
    * Wyślij pocztę do wszystkich graczy
    * Pisanie wieści
    * Pisanie plotek
    * Akceptacja plotek
    * Nadaj rasę specjalną

Główne zdanie: ogólnie jak MG lecz nie sprawuje piecze nad ogółem krainy ino na jednym hrabstwie. Tworząc dla niego politykę, wprowadzać rządy itp. (ogólnie większy zapieprz niźli MG)

Offline

 

#3 2008-12-14 21:07:26

Reptile oO

Administrator (MG)

Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 59
Punktów :   

Re: Panele Rang

Przede wszystkim jak już koledze wspomniałem na GG poniosło Cię i to nieźle wiec tak:

Kapitan Gwardii ranga czysto fabularna jak już bez jakiś tam udziwnień, ewentualnie można by się ograniczyć do zrobienia panelu na wywalanie do więzienia i wyciąganie z niego zabieranie złota, Dodawanie i ściąganie rangi Gwardzisty.

Gwardzista ranga bez zadnego panelu czysto fabularna.

Kat ranga czysto fabularna bez żadnego panelu.

Karczmarz z mini panelem MG ranga podobna do MG z tym że sprawująca jedynie pieczę nad fabułą karczmy.

MG tutaj można dodać do wszystko związane z logami graczy.

Hrabia tytuł dostępny dla graczy czysto fabularny. Nie robiłbym z tego zadnej rangi.

Ogólnie mam podobne stanowisko do Raivorna z tym że nie uważam iż MG ma kontrolować miasto. MG kontroluje wraz z Adminami całą grę i wszystko co z nią zwiazane. A reszte przyjemności w postaci rang fabularnych, władzy nad miastami itd przysługują graczom którzy współpracą i pomocą zasłużą sobie na takie nagrody. Tyle z mojej strony.

Offline

 

#4 2008-12-14 21:09:50

Raivorn Dathedr Madshigan

#cc00ff

Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 43
Punktów :   

Re: Panele Rang

Niektóre miejsca powinny być kontrolowane przez MG. Te najbardziej "delikatne". Ponadto MG wcielający się w osobę władcy/namiestnika może fajne wątki poprowadzić z poziomu rządzącego. Gracz tego nie zrobi - bo musiałby mieć dostęp do systemu przynależnego Mg...


Bo np. ja samolubnie rzeknę, że nikogo oprócz siebie na stanowisku gubernatora pirackiej wyspy nie widzę. Ażeby ją kontrolować potrzebne będą mi atrybuty MG, niektóre. Ponadto dodawanie waluty pirackiej itp, pomysły na to są w innym temacie. ^^

Ostatnio edytowany przez Raivorn Dathedr Madshigan (2008-12-14 21:12:42)

Offline

 

#5 2008-12-14 21:12:30

Quardil Vel'natan

#cc00ff

Skąd: Twierdza Wrocław
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 18
Punktów :   

Re: Panele Rang

Ok połowę rozumiem, lecz jedno pytanie ważne. W takim razie kto będzie wrzucał do więzienia ? Jeżeli z tego wszystkiego chcesz zrobić czystą fabułę. Może i mnie poniosło może i nie. Pomóc chce i to się liczy nie ? ;P
To wytłumacz mi jak Ty to widzisz. MG zajmuję się wszystkim tak ? Czyli, logi, multikonta, wysyłanie do pierdla, przygody z fabułą, piecza nad miastem, i nad czym jeszcze wymyślisz. Jeżeli uważasz, że chcesz być takim mega MG proponuje kupić od ręki drugie życie aby nie zwariować ;]


Charaktery z natury złe nie zmieniają się.
Dyktator. Jedyne lekarstwo w obliczu zła ostatecznego. Wszakże to Bóstwo zstępowało z Niebios, by rozwikłać sprawy nazbyt splątane.
Przybył ten, który kierować potrafi. Perswazja, manipulacja.

Offline

 

#6 2008-12-14 21:16:02

Raivorn Dathedr Madshigan

#cc00ff

Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 43
Punktów :   

Re: Panele Rang

Tutaj się zgodzę. MG nie będzie miał czasu na logi i multi. Techą stricte techniczną niech zajmą się wydzielone osoby. Wtedy "Emdżi" będą mieli czas, żeby całkowicie profesjonalnie zająć się fabułą.

Offline

 

#7 2008-12-14 21:22:43

Reptile oO

Administrator (MG)

Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 59
Punktów :   

Re: Panele Rang

Jak juz wcześniej wspomniałem MG i Admini kontrolują wszystko. Dosłownie wszystko od podstaw. A to że gracze będą władcami wcale nie ogranicza fabuły. MG będą tworzyc tym graczom fabułę ciekawą i wówczas oni będą musieli ciekawie reagować tak by ich poddani na tym nie ucierpieli.

Qua. Teoretycznie masz rację. Do samych logów graczy można powołać kogoś innego jednak w żadnym wypadku nie dawać mu aż takiej swobody działania. Jakbym był Adminem to nawet ja Tobie bym nie zaufał na tyle żeby dać mozliwość kasowania graczy od tak! To za duza odpowiedzialnosć jak dla gracza. Stanowczo za duża.

Offline

 

#8 2008-12-14 21:27:59

Quardil Vel'natan

#cc00ff

Skąd: Twierdza Wrocław
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 18
Punktów :   

Re: Panele Rang

Fakt, może przesadziłem z tym kasowaniem i banem... to się poprawi. Lecz co do logów, szukania multek oraz wsadzania do pierdla można kogoś spokojnie postawić. Np. takowego Kata. Nie żebym coś mówił, że chętnie podjąłbym się temu działaniu ale to na późniejszy okres czasu. Czyli zaraz usunę Hrabiego i pokazuje te możliwości banów itp.
Nie ma takiej możliwości aby MG i Admin zajmowali się tymi rzeczami jak będzie np. 1000 osób na grze. W początkowym okresie spoko loko ale na pewno nie później. Dlatego ta ocena, że Admin i MG sprawują wszystko potem okaże się niczym. No chyba, że byś nie jadł, nie spał i siedział nad logami, tworzył przygodę. W międzyczasie się podrapał i jeszcze co tam lubisz

Edit: teraz przeczytaj te rangi.

Ostatnio edytowany przez Quardil Vel'natan (2008-12-14 21:29:46)


Charaktery z natury złe nie zmieniają się.
Dyktator. Jedyne lekarstwo w obliczu zła ostatecznego. Wszakże to Bóstwo zstępowało z Niebios, by rozwikłać sprawy nazbyt splątane.
Przybył ten, który kierować potrafi. Perswazja, manipulacja.

Offline

 

#9 2008-12-14 21:31:42

Reptile oO

Administrator (MG)

Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 59
Punktów :   

Re: Panele Rang

No to jeszcze Kat nie potrzebny i reszta moze być.

Offline

 

#10 2008-12-14 21:33:57

Quardil Vel'natan

#cc00ff

Skąd: Twierdza Wrocław
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 18
Punktów :   

Re: Panele Rang

As You wish


Charaktery z natury złe nie zmieniają się.
Dyktator. Jedyne lekarstwo w obliczu zła ostatecznego. Wszakże to Bóstwo zstępowało z Niebios, by rozwikłać sprawy nazbyt splątane.
Przybył ten, który kierować potrafi. Perswazja, manipulacja.

Offline

 

#11 2008-12-15 07:07:43

Kireea Amentiae

Kochany Wredasek ^^

848722
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 125
Punktów :   

Re: Panele Rang

MG ma już gotowy panel, wić nad nim nie zastanawiajcie się nawet..
    *  Dodaj wieść
    * Zablokuj/odblokuj Gracza w Tawernie
    * Zmień rangę Wędrowcowi
    * Edytuj profil wybranemu Graczowi

   

    * Nadaj rasę prestiżową Graczowi
    * Dodaj/zabierz doświadczenie Graczowi
    * Odejmij punkty życia Graczowi
    * Dodaj/zabierz mithril Graczowi

    * Daj przedmiot
    * Daj minerał
    * Daj plan
    * Daj czar

   

    * Zaproś Gracza na sesję
    * Przetestuj umiejętność Gracza
    * Wyślij potwora na Gracza
    * Walka grupowa


Karczmarz, plus możliwości MG w karczmie, dawania trunków, banowania od banowania, ma jeszcze upijanie graczy

Sędzia ma gotowy panel

    *  Wyślij gracza do więzienia
    * Ułaskaw Skazańca
    * Zmień wyrok skazańcowi
    * Skarz Gracza na chłostę
    * Skarz Gracza na dyby
    * Usuń awatara Graczowi
    * Zabierz złoto
    * Zmień opis Graczowi
    * Zmień imię Graczowi


Kat >> Po c nam taka ranga.. Grawdziasta jest fabularny jak wspominał Reptile,

Kapłan ma jeszcze możliwość, " Wspomagania przy porodzie potomka"

Hrabia, nie bardzo sens w tj randzie widzę..
Cóż potrzeb atylko rangi dla osoby odpowiedzialny za imiona mieszkańca i tak dalej, ( bo z doświadczenia wiem, że mistrz gry tym się zajmuje, a nie fabuła)



Co do sprawdzania logów.. cóż jedno IP ze sobą nic wspólnego nic nie mogą ( przez prostą blokade)

Offline

 

#12 2008-12-15 10:23:11

Zahe

Administrator (MG)

Zarejestrowany: 2008-08-10
Posty: 42

Re: Panele Rang

Co do sprawdzania logów.. cóż jedno IP ze sobą nic wspólnego nic nie mogą ( przez prostą blokade)

biega o to, że generalnie w Prawie Gry jest notka o jednym ip, ale w przyszłości chcielibyśmy ją usunąć na rzecz wielu kont bez możliwości interakcji.
Czyli reasumując: na chwilę obecną, nie jest aż tak konieczne, by kilka rang miało podgląd ip.

Offline

 

#13 2008-12-15 12:02:45

Reptile oO

Administrator (MG)

Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 59
Punktów :   

Re: Panele Rang

A moze by pomyśleć nad większą ilością postaci na jednym koncie. Oczywiście byłby to wariant dostępny JEDYNIE DLA DOBRYCH I ZASŁUŻONYCH GRACZY! A nie od samego początku dla każdego kto tylko zechce. I taka druga postać musiałaby być zaakceptowana przez MG.

Offline

 

#14 2009-01-04 19:31:11

Josette

Rooshoffa Szyletka

status 5849833
936239
Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 78
Punktów :   -1 

Re: Panele Rang

Większa ilość postaci, ok. Ale jedynie wtedy gdy byłoby to fabularnie mocno uzasadnione. Zatwierdzone przez paru MG, nie jednego. Propozycja złożona by była na forum.. Nie wiem, chodzi mi tu głównie o takie postaci jak strażnicy osobiści, kapłani mogliby mieć własnych pomocników.. Nie umiem tego wytłumaczyć. Nie chciałabym aby każdy gracz miał własnego npc i pogrywał nim na prawo i lewo.. Bo co z tego, że napisałby na forum dobre podanie, jak w grze PGował by na prawo i lewo ?


KIJ na grób, niech zdycha.

Offline

 

#15 2009-01-08 07:13:07

Reptile oO

Administrator (MG)

Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 59
Punktów :   

Re: Panele Rang

Wiesz Joss Ja osobiście nie dopuściłbym do sytuacji by gracze odgrywali na raz dwa cuda na kiju wystarczy że każdy z nich jako główną postać robi jedno wielkie abstrakcyjne coś wyjęte w ogóle z klimatu fantasy. Dlatego też jeśli chcesz mieć dodatkową postać musi ona być szara w porównaniu do ogólnie przyjętych standardów na tego typu grach, co jednak nie oznacza że ma być słaba. Żeby dostać drugą postać gracz musiałby się cholernie mocno natrudzić i namęczyć udowadniając MG że zasłużył. Przyznawać dodatkowej postaci oczywiście nie mogłaby jedna osoba bo to czysty absurd, a poza tym z tego co  się orientuję to chyba chcemy działać jako zespół a nie jako pojedyncze osoby grające pod siebie...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl