Imaroth- Projekt

Forum mające na celu rozwój nowej gry


#1 2008-10-12 11:08:36

Zenek

Nowy Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-08
Posty: 2
Punktów :   

Miasto Jaszczuroludzi

Sagaras Naghar – Stolica jaszczuroludzi. Miejsce to może śmiało równać się z wielkimi twierdzami ludzi, a nawet krasnoludów. Miasto powstało wokół wielkiej, samotnie stojącej wśród piaskowych równin góry. Góra ta, mierzy prawie dziewięćset łokci. Wśród jaszczuroludzi nazywana właśnie Sagaras – Naghar, co znaczy „Tron Smoka”. Ponieważ jedynym surowcem który w tej okolicy był dostępny jest kamień, większość budowli wokół góry, jak również wielkie mury wokół zabudowań są z kamienia. Istnieje też nieco dodatków, powstałych z drewna sprowadzanego z południowych puszczy, jest to jednak rzadki widok. Najbliżej wielkiej gory znajdują się zabudowania bardziej znaczących jaszczuroludzi, a także świątynie i pałac władcy. Monumentalne budynki ozdabiane czasem kryształami i malunkami (głównie na świątyniach) są też nieraz wbudowywane w górę. Jeśli chodzi o sam „Tron Smoka”, w jego wnętrzu zostało wydrążonych wiele tuneli. We wnętrzu tej niesamowitej góry, jaszczury mają swoje legowiska. Odpoczywają tam po posiłkach, czy rozmawiają ze znajomymi. Pod górą znajduje się naturalna grota. Dumni jaszczuroludzie postanowiły tam urządzić wielką arenę walk. Czy to potyczka skłóconych gadów, czy też wielki obrządek walk ku czci boga-jaszczura, wszyscy z wielką chęcią tam przybywają, by oglądać rytuał śmiertelnych zmagań oświetlany przez setki pochodni. Im dalej od góry, tym miasto zdobią mniej zamożne budowle. Za pałacami można spotkać wiele targów i innych prymitywnych środków handlu między pół-jaszczurami. Dalej są mniejsze kamienne budowle, czasem przykrywane tylko skórą szakala. Mury miasta tworzą okrąg o promieniu ośmiuset stóp. Na zewnątrz szałasy swoje mają niewolnicy. Są oni często narażeni na ataki niebezpiecznych pustynnych drapieżników. Za miastem mimo niebezpieczeństw też można spotkać sporo jaszczuroludzi. Często można natchnąć się na kilka mniejszych osad wokół dużych skał, czy w ruinach starych cywilizacji.

Offline

 

#2 2008-10-23 03:47:39

Reptile oO

Administrator (MG)

Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 59
Punktów :   

Re: Miasto Jaszczuroludzi

Jedno zasadnicze pytanie: Dlaczego akurat umieszczać jaszczurki na terenach pustynnych skoro można ich wpakować do Dżungli? Bo szczerze mówiąc Ja osobiście bym widział tą rasę jako coś podobnego do cywilizacji Azteków.

Offline

 

#3 2008-10-23 16:05:41

Kireea Amentiae

Kochany Wredasek ^^

848722
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 125
Punktów :   

Re: Miasto Jaszczuroludzi

Bo szczerze powiedziawszy była taka dyskusja i za bardzo pasowało to do Herosów 3

Offline

 

#4 2008-10-23 22:06:07

Reptile oO

Administrator (MG)

Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 59
Punktów :   

Re: Miasto Jaszczuroludzi

przyznam ze osobiscie nie gralem w 3 herosow ale zdecydowanie bardziej kojarze jaszczury z dzungla a nie z pustynia...

Offline

 

#5 2008-11-28 20:46:31

Josette

Rooshoffa Szyletka

status 5849833
936239
Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 78
Punktów :   -1 

Re: Miasto Jaszczuroludzi

A może coś bardziej w deseń stepów?


KIJ na grób, niech zdycha.

Offline

 

#6 2008-12-14 19:46:41

Quardil Vel'natan

#cc00ff

Skąd: Twierdza Wrocław
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 18
Punktów :   

Re: Miasto Jaszczuroludzi

Reptil słuchaj, dżungla mi też tak średnio leży, Jaszczurka powinna być na pustyni obwiązana szalem bądź jakąś ścierką na pysku. To jest to ;]


Charaktery z natury złe nie zmieniają się.
Dyktator. Jedyne lekarstwo w obliczu zła ostatecznego. Wszakże to Bóstwo zstępowało z Niebios, by rozwikłać sprawy nazbyt splątane.
Przybył ten, który kierować potrafi. Perswazja, manipulacja.

Offline

 

#7 2008-12-14 20:06:59

Drakin

Nowy Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 2
Punktów :   

Re: Miasto Jaszczuroludzi

Czy jest szansa by wpakować tam także koboldy? Jeśli oczywiscie tarasa wejdzie w życie...

Offline

 

#8 2008-12-14 20:44:26

Reptile oO

Administrator (MG)

Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 59
Punktów :   

Re: Miasto Jaszczuroludzi

Hmmm... A może by pójść na kompromis i zrobić dwa szczepy jaszczurek. Jedne żyjące w dżungli drugie zaś na pustyni. Z tego co wiem jest duży obszar pustynny na mapce która ma powstać. I ta pustynia jest nienaturalna. Dlatego też teoretycznie byłoby możliwe dodanie koło niej dżungli gdzie mogłyby żyć inne jaszczury. Wiem ze tutaj troche zaleci wam Alvarią ale ja wciąż mam w głowie obraz jaszczurki podobnej do ludów Azteckich i z pewnością chciałbym mieć szansę na odgrywanie czegoś takiego w grze.

A Koboldy... no właśnie co z nimi. Je zawsze kojarzyłem z istotami jaskiniowymi żyjącymi w ciemnościach itd... Jak wy byście to widzieli?

Offline

 

#9 2008-12-15 06:54:45

Kireea Amentiae

Kochany Wredasek ^^

848722
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 125
Punktów :   

Re: Miasto Jaszczuroludzi

Trochę tych ras jaskiniowo podziemnych już mamy XD.
Gnomy, krasnale, ( mają być drowy- nasza umowna na razie), Szczuroludzie.

Tak więc jaskiń może im braknąć XD

Offline

 

#10 2008-12-15 11:59:27

Reptile oO

Administrator (MG)

Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 59
Punktów :   

Re: Miasto Jaszczuroludzi

Dlatego dawajcie ciekawsze propozycje na tereny dla Koboldów.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl