Imaroth- Projekt

Forum mające na celu rozwój nowej gry

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#16 2008-08-10 15:27:55

Raivorn Dathedr Madshigan

#cc00ff

Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 43
Punktów :   

Re: Piraci

"Gubernator" lepiej brzmi niż np "Władca piracki" albo z pzk - "Król Piratów"


Owszem, wiem że Gubernatorzy zajmowali się wysepkami i byli wysłannikami króla.^^


Musi być jedna osoba która zajmie się administracją takiej wyspy, bo będzie burdel...


Stosunek pirata do prawa? Na Wyspie Piratów nikt się tym nie przejmuje. Pijaństwo, gwałty, burdy są na proządku dziennym. Oczywiście jak taki szubrawca przyleci do karczmy w głębi krainy i zacznie krzyczeć o tym że jest piratem ( przyzna się do tego) to straże na luzie mogą go zgarnąć

Sama wyspa ma własną administrację i nie podlega prawom wystawioną przez całą krainę, bo niby po co ? Cała wyspa to przede wszystkim piraci. Gubernator nie jest tutaj słowem które zachowało pełnię znaczenia. Chodzi tutaj o władzę wyspy. Gubernator to jak na mój gust najodpowiedniejsze określenie.




Nie rozumiem podpunktu 3? Jakie cenniki?

Ostatnio edytowany przez Raivorn Dathedr Madshigan (2008-08-10 15:36:35)

Offline

 

#17 2008-08-10 15:39:33

Mori

Pan zrzęda

Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 62
Punktów :   

Re: Piraci

ad1) kto powiedział, że jakiś "naczelny" pirat (najsilniejszy, najbardziej poważany czy co) sam się nie może obwołać gubernatorem, hersztem czy królem wyspy czy tez jak mu sie tam uwidzi?

ad2) fakt pirat nie musi przestrzegać praw, ale tez nie musi ich notorycznie z premedytacja łamać - na lądzie będzie sie starał nie wychylać by go nie capneli, a ana czarnej rafie? tam możne jakiś kodeks piracki... ktos przegina to cały włodarz wyspy nasyła siepaczy i po kłopocie


Przeczytane? To napisz co myślisz...

Offline

 

#18 2008-08-10 15:42:15

Raivorn Dathedr Madshigan

#cc00ff

Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 43
Punktów :   

Re: Piraci

Ja po prostu nie pracuję tak szybko Będzie kodeks na wyspie. Nawet mam już szkic ( Kodeks pewnego klanu który współprowadziłem przerobię )

Offline

 

#19 2008-08-12 10:46:54

Zahe

Administrator (MG)

Zarejestrowany: 2008-08-10
Posty: 42

Re: Piraci

Chodzi mi o nazwę - kojarzy się, jak się kojarzy Nie może być to po prostu np. "posiadłość kapitana (nazwisko)"? po co tytuł

Co do stosunku do prawa - mnie się wydaje, że pirat to osoba pływająca po morzach i rabująca statki. Gdyby nie rabował, nie byłby piratem. Gdyby nie pływał, również by nim nie był. Co za tym idzie - nazwa "pirat" z gruntu oznacza osobę "morskiego złodzieja". Porównam to mordercy. Jak ktoś powie straży, że jest mordercą, zostanie powieszony - rozumiecie, do czego dążę?

Zaś co do kodeku, fajny pomysł

A cenniki - można zrobić, że ceny i oferty w sklepach różnych miast różnią się. Samo nazewnictwo czy istnienie lub nie budynku to chyba za płytkie rozróżnienie

Offline

 

#20 2008-08-13 17:32:29

Kireea Amentiae

Kochany Wredasek ^^

848722
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 125
Punktów :   

Re: Piraci

Co do domu publicznego i modów dodających ene za złoto, cóż sa to podstawowe dodadki do Val, a varkland nnie jest już na silniku typowym dla Vall. >> gra nie będzie kompatybilna z dodatkiem << nie edzie on działał. A istnienia takich dodatków nie widzę sensu. Więc po co tez tworzyć skrypt

Poza tym Jestem w pełni  przeciwna istnieniu mechanicznym oraz fabularnym ( prócz wspominek o takich) domów fabularnych.


Dlaczego ?
Gra jest bez ograniczenia wiekowego>> by wprowadzić taie trzeba by ją ograniczyć do lat 16 minimum co równa sie banowaniu młodszych użytkowników :?

Offline

 

#21 2008-10-23 04:03:48

Reptile oO

Administrator (MG)

Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 59
Punktów :   

Re: Piraci

Szczerze mówiąc to nie dawałbym broni palnej w postaci pistoletów od razu graczom do ręki, osobiście wolałbym zrobić projekt takiego czegoś i trzymać go w zanadrzu zaś grę rozpocząć w momencie kiedy zostały stworzone pierwsze armaty, z czasem można by pozwolić jakiemuś graczowi na wynalezienie takiej broni i wówczas wprowadzić ją do gry...

Jeśli chodzi o domy publiczne tudzież zamtuzy albo najzwyklejsze burdele z dziwkami to ja jestem jak najbardziej za ich wprowadzeniem, a samo ograniczenie wiekowe tez bym wprowadził, jednak na wygodnych dla wszystkich zasadach, nie sprowadzałbym tego do banu dla młodszych graczy jedynie do ostrzeżenia przed treściami dla nich nie odpowiednimi. Choć tak na dobrą sprawę nie oszukujmy się i popatrzmy prawdzie w oczy bo to Ci małoletni gracze z reguły i prowadzą sesje dla dorosłych i korzystają z niecenzuralnych treści. Jeśli damy ostrzeżenie że na grze takie treści się znajdują to przede wszystkim nikomu nie zrobimy krzywdy a sobie nie zamkniemy furtki w zadnym z kierunków

Offline

 

#22 2008-11-28 20:50:30

Josette

Rooshoffa Szyletka

status 5849833
936239
Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 78
Punktów :   -1 

Re: Piraci

Kocham użytkownika nade mną. I podzielam zdanie o domach publicznych w stu procentach.


KIJ na grób, niech zdycha.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl